EN

Karel Türkiye’nin en değerli 100 markasından biri oldu

08 Haziran 2018 | Haberler

 Karel, dünyanın lider bağımsız marka değerleme ve strateji şirketi Brand Finance tarafından gerçekleştirilen ‘Türkiye'nin En Değerli Markaları -Turkey 100’ çalışmasında 2018 yılında Türkiye’nin en değerli 100 markasından biri oldu. PBX alanında Türkiye’nin uzun yıllar açık ara pazar lideri olan Karel, Türkiye’nin En Değerli 100 Markası ve Türkiye’nin en değerli 4 telekom markasından biri olarak listede yer aldı. Karel yaptığı değerlendirmede istihdam ve ekonomik büyümenin artması ve kaynak israfının önüne geçilmesi için teknoloji üreten, güvenilir ve başarılı marka yaratan yerli şirket sayısının artması gerektiğini vurguladı.

 

08 Haziran 2018 – Karel, dünyanın lider bağımsız marka değerleme ve strateji şirketi Brand Finance tarafından gerçekleştirilen ‘Türkiye'nin En Değerli Markaları -Turkey 100’ çalışmasında 2018 yılında Türkiye’nin en değerli 100 markasından biri oldu. PBX alanında Türkiye’nin uzun yıllardır açık ara pazar lideri olan Karel, Türkiye’nin En Değerli 100 Markası ve Türkiye’nin en değerli 4 telekom markasından biri olarak listede yer aldı. Çalışmada Türkiye’nin en değerli 100 markasının toplam değeri 27.5 Milyar Dolar olarak açıklandı. Telekom sektörü, listeden yüzde 14’lük pay alarak bankacılığın ardından en büyük ikinci sektör olarak öne çıktı.

 

Çalışma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Ar-Ge temelli, katma değeri yüksek üretimin ve tüketici odaklı olmanın hak ettiği değeri görmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Karel Pazarlama ve Stratejik Planlama Danışmanı Nurşen Yıldırım, “Çağdaş ekonomilerde marka, hayatta kalabilmenin en önemli dayanaklarından biridir. Marka, üretici – ürün – tüketici üçgeninde bütünlüğü sağlayan imaj, kalite, stil, fiyat ve hatta kültür kavramlarını bünyesinde toplayarak, tüketici kararlarında en etkili unsurlardan biri olmuştur. Teknolojik gelişmelere paralel olarak ortaya çıkan yeni ekonominin doğuşu ve İnternetin dünyanın en büyük pazarı haline gelmesiyle birlikte markanın etkisi de katlanarak arttı.

 

Teknolojik gelişmeleri barındıran, katma değeri yüksek ve istihdam yaratan yerli üretim Türkiye’nin ekonomik gelişiminde en önemli katalizör olarak karşımıza çıkıyor. Bunun sürdürülebilirliği, tüketicide yarattığı güven ve olumlu algı, bir diğer deyişle yaratılan marka değeri ise performansı belirliyor. Biz bugün başarımıza ve Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında olmamıza bu açıdan bakıyoruz. En değerli 100 Türk markası listesine baktığımızda teknoloji veya bilişim üst başlığı altında faaliyet gösteren şirketler arasında yüksek teknoloji ile ürün veya hizmet üreten firma sayısının, sayıca bir elin parmaklarını geçmediğini görüyoruz. İnovasyon kabiliyeti olan Ar-Ge’siyle bu yeteneği somut ürün ve hizmete dönüştürebilen firma sayısı arttıkça, buna yenilerinin eklenmesi daha kolay olacak. Daha da önemlisi istihdam ve ekonomik büyüme ile birlikte kaynak israfının da önüne geçilecek” dedi.

 

 

Karel Hakkında:

 

1986 yılında kurulan Karel, telekomünikasyon alanında üstyapı sınıfında, en küçükten en büyüğe kadar her büyüklükteki işletme için özel telefon santralları ve çevre birimleri, altyapı sınıfında ise kırsal alan santralları olmak üzere çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde kablolu ve kablosuz haberleşme sistemleri geliştirip, tasarlıyor, üretiyor, bu ürünleri yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunuyor, satış sonrası hizmet organizasyonlarını gerçekleştiriyor. Kurumsal müşterilerine sunduğu Bulut Bilişim şemsiyesinde, Tümleşik İletişim ve Çağrı Merkezi, video konferans gibi çözümleriyle de yakınsama alanında öncülük ediyor. Entegrasyon projeleriyle yaratılan katma değeri arttıran Karel, bunun önemli bir parçası olarak görüntülü iletişim ve güvenlik sistemleri alanında da faaliyet gösteriyor. Karel, iletişim altyapısı konusunda kamu ve özel sektör kuruluşlarına anahtar teslimi projeler ve savunma sanayine yönelik ürün ve çözümler hazırlıyor.

               

Toplam 1800’ü aşkın çalışanı İle Türkiye'nin konusunda en gelişmiş Ar-Ge merkezlerinden birine sahip olan Karel, üretim süreç ve tesisleriyle uzun yıllardır Türkiye telefon santralı pazarında açık ara lider konumundadır. Sadece Türkiye’de 700 binden fazla işletmede PBX sistemleri kullanılırken, ağırlıklı olarak Asya, Afrika, Yakındoğu ve Ortadoğu bölgelerinde olmak üzere 30’u aşkın ülkeye Karel markasıyla ürün ve teknoloji ihraç ediyor. Dünyada 12 milyonu aşkın kullanıcı iletişimini Karel sistemler üzerinden gerçekleştiriyor. Uluslararası araştırma kurumlarının verilerine göre Türkiye’deki pazar liderliğinin yanı sıra Avrupa’nın ilk 3, dünyanın ilk 15 PBX üreticisinden biridir. Daha fazla bilgi için lütfen www.karel.com.tryi ziyaret ediniz. 

 

Footer
DiversEffect